lechenie-zubov

Дантист та його відмінність від стоматолога

Професія стоматолога бере свій початок з давніх-давен, а саме – близько 7500 років до н.е., перші відомості про бормашину датуються понад 9000 років тому

Аналізуючи знайдені останки, дійшли висновку, що на той час уже займалися лікуванням кореневих каналів, просвердлюючи навіть складні та важкодоступні місця. Стародавні китайські записи, єгипетські, грецькі праці налічують велику кількість інформації про проблеми зубів та їх захворювання. З цього часу багато чого змінилося, однак лише у 1891 році навели основні відмінності зубного лікаря та дантиста.

Звання дантист міг отримати той медичний представник, який спеціалізувався на лікуванні зубів, попередньо протягом трьох років вивчав зуболікарське мистецтво у зубного лікаря або дантиста, який складав іспит при зуболікарському факультеті. Тобто, дантисту не потрібно було закінчувати медичну школу, проходило лише навчання в приватному порядку в іншого лікаря та складання іспиту, що підтверджує здобуття високої кваліфікації.

Зубний лікар мав великий обсяг професійних навичок, умінь, закінчував зуболікарську школу.

Яка різниця між професіями дантист та стоматолог зараз

Не вдаючись у подробиці та оцінюючи поверхнево, поняття дантист та стоматолог, на сьогоднішній день, не мають суттєвої різниці – йдеться про спеціаліста, який лікує зуби, відмінності умовні.

Вдаючись особливо кожного напряму, виділяють:

  • Стоматолог має вищу спеціалізовану освіту, пройшов навчання в інституті протягом 5 років, а також закінчив аспірантуру або ординатуру. Професія стоматолога має класифікацію – терапевт, пародонтолог, хірург, ортопед, ортодонт, дитячий стоматолог. Стоматолог лікує захворювання зубів, м’яких тканин, щелепи, інших органів ротової порожнини.
  • Дантист отримує середню медичну освіту і проходить навчання у стоматолога протягом 3 років. До поняття дантиста також відносять зубного фельдшера та зубного техніка.
стоматолого-кременчуг

Зубний технік – це основний помічник стоматолога-ортопеда, який займається виготовлення і знімних протезів. Майстер повинен бути акуратним, контролювати кожен рух, з добрим окоміром, оскільки кожна похибка протезу доставлятиме пацієнтові дискомфорт.

Зубний фельдшер діагностує, лікує захворювання порожнини рота, ураження зубів, щелепно-лицьової ділянки. Дантист цього напряму також має бути акуратним, відповідальним, усидливим, зацікавленим у тому, щоб вирішити проблему людини із зубами.

Термін дантист найчастіше можна зустріти у Європі, на Північноамериканському континенті. У нас у країні, у східних країнах найчастіше застосовують слово стоматолог.

Незалежно від спеціалізації стоматолога, дантиста, знання у галузі анатомії та фізіології повинні бути досконалими, особливо в розрізі будови щелепи, порожнини рота, щоб не допускати помилок та кваліфіковано, професійно лікувати зуби.

У клініці Vista-Dental працюють лише професіонали своєї справи. Регулярний розвиток, відвідування різних форумів та конференцій дозволяє постійно поповнювати навички та знання, які ми потім застосовуємо на практиці. Самовдосконалення завжди є серед пріоритетних завдань.

Наша стоматологічна клініка постійно модернізується, вчасно оновлюючи обладнання та використовуючи виключно інноваційні технології та матеріали. Все це лежить в основі надійності та відмінних естетичних показників. Ми індивідуально підходимо до кожного пацієнта і суворо дотримуємося розроблених правил контролю кожного етапу лікування.

Звертаючись до нас, ви отримуєте професійну допомогу найкращих спеціалістів. Ви можете сміливо довірити нам своє здоров’я, а ми в свою чергу подаруємо вам променисту усмішку.

Щоб записатись на консультацію до стоматолога Ви можете зателефонувати за телефоном + 38 (096) 275-82-82. Також ми з радістю відповімо на всі Ваші запитання по електронній пошті office@vista-dental.com.ua

Сподобалася стаття? Поділіться:

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на pinterest
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp