braces-on-teeth-vista-dental

Встановлення брекетів у Кременчуці.

У сучасній стоматології для корекції зубного ряду, патології прикусу широко застосовуються ортодонтичні незнімні конструкції - брекети (від англ. bracket - "дужка"), що фіксуються до емалі зуба за допомогою спеціальних композитних матеріалів.

Брекет-система - це стоматологічна конструкція, яка встановлюється в ротовій порожнині пацієнта для зміни розташування зубів при порушеннях прикусу і дефектах зубного ряду. Неправильне розташування зубів – це не тільки естетичний дефект, але й можлива причина головного болю, гайморитів та хвороб травлення, яку можна і потрібно усувати.

Показання для встановлення брекет-систем

Брекети рекомендовані пацієнтам із такими проблемами:

 • неправильний прикус (дистальний, мезіальний, глибокий, відкритий, перехресний);
 • скупченість зубів;
 • дистопія (неправильне розташування зуба);
 • диспропорційний розвиток щелеп;
 • відновлення нормальної густини зубів.

Ефективність брекетів для дітей та дорослих

Поширений стереотип, що встановлення брекетів є доцільним лише для дітей та підлітків, насправді їх можна і потрібно (за наявності показань) встановлювати у дорослому віці. Поступове переміщення зубів під тиском дуги брекет-системи на зуб можливе завдяки особливим властивостям кісткової тканини: у напрямку руху зуба відбувається її резорбція (руйнування), а з протилежного боку зростання кісткової тканини лунки зуба.

Цей ефект спостерігаються як у дітей, так і у дорослих, тому ортодонтичне лікування за допомогою-брекет систем буде ефективним у будь-якому віці. Однак термін носіння брекетів для дорослих зазвичай триваліший, ніж для дітей та підлітків. Важливо розуміти, що тривалість лікування залежить не так від віку, як від виразності патології.

Види брекет-систем

Металеві брекети – дешеві та надійні системи, які просто та ефективно виправляють розташування зубів.

Однак вони мають один недолік – непривабливий зовнішній вигляд, який сильно впадає в очі.

metallicheskie-brekety-kremenchug
керамическая-бркет-система-кременчуг

Керамічні брекети – спеціальна малопомітна технологія. Колір брекетів підбирається відповідно до кольору емалі зубів, що робить їх майже непомітними.

Варто зауважити, що ці системи більш громіздкі та їхня ціна вища, на відміну від металевих брекетів.

Сапфірові брекети – елітні брекет-системи, які виготовляються із спеціально вирощених кристалів сапфіру.

Надзвичайно міцні, практично непомітні (прозорі), і не фарбуються, щоб ви не їли. Однак вимагають ретельного дотримання гігієни і ціна вища за решту систем.

сапфировая-брекет-система-кременчуг

За способом встановлення розрізняють:

 • вестибулярні брекети – прості в установці та догляді, завдяки тому, що фіксуються до передньої поверхні зубів. Однак у цьому їх і недолік – вони видно оточуючим під час розмови і навіть посмішці;
 • лінгвальні брекети кріпляться до внутрішньої поверхні зубів, тому абсолютно непомітні оточуючим. Однак такий спосіб фіксації вимагає певного рівня кваліфікації від ортодонту і більш складний у повсякденному догляді.

За способом фіксації дуги:

 • звичайні брекети, де дуга жорстко з’єднується із замками за допомогою лігатур, для переміщення яких необхідно застосовувати значну силу;
 • самолігуючі брекет-системи, в яких фіксація дуги проходить без блокування. Завдяки цьому процес лікування пришвидшується і стає менш дискомфортним для пацієнта.

Етапи процесу вирівнювання зубів

1. ДІАГНОСТИКА.

Лікар проводить професійний огляд із використанням різних методів рентгенографії та інших апаратних методик. Виготовляються відбитки зубів, оцінюється стан м’язів та суглобів. На основі проведених діагностичних досліджень складається план та терміни подальшого лікування, проводиться розрахунок конструкції апарату та створюється штучна модель зубів.

2. ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП.

У разі потреби напередодні ортодонтичного лікування лікар може призначити:

 • лікування карієсу, пульпіту чи інших наявних захворювань;
 • профілактичне лікування (видалення зубних відкладень, фторування зубів тощо);
 • хірургічні процедури: видалення зубів, пластику вуздечок губ та язика, оголення ретинованого зуба, поглиблення присінка порожнини рота.

3. ЛІКУВАЛЬНИЙ ЕТАП.

На основі проведених діагностичних досліджень та після підготовки порожнини рота пацієнта, проводиться виготовлення ортодонтичного апарату та фіксація брекетів. Після встановлення апарата пацієнт перебуває під регулярним наглядом, що передбачає періодичну корекцію. Тривалість етапу лікування залежить від вираженості зубощелепної аномалії, віку та багатьох інших факторів. Лікування займає 12-15 місяців, з періодичністю відвідувань лікаря 1-2 рази на місяць.

4. РЕТЕНЦІЙНИЙ (ВІДНОВЛЮВАЛЬНИЙ) ЕТАП

Етап направлений на закріплення результату. Якщо не зафіксувати отриманий результат, зуби будуть прагнути повернутися у вихідне положення. На даному етапі використовуються як незнімні, так і знімні ретейнери (традиційні ортодонтичні платівки, капи, двощелепні ретенційні апарати). Тривалість відновлювального етапу в середньому в 1,5-2 рази більша за період активного лікування.

Переваги вирівнювання зубів у Vista-Dental

 1. Тільки у нас найкраще діагностичне обладнання: рентгенограф, ортопантомограф, комп’ютерний томограф.

 2. Найкращі лікарі-ортодонти.

 3. Широкий спектр брекет-систем від бюджетних до елітних.

 4. Гарантія успішного лікування за умови виконання всіх рекомендацій лікаря.

 5. Тільки у нас найгнучкіші цінові пропозиції.
breket-vista-dental

Запишіться на попередню консультацію та огляд, щоб дізнатися все про можливі варіанти лікування та їхню вартість. Запис до стоматолога можна здійснити прямо на нашому офіційному сайті або зателефонувавши +38(096)275-82-82.

Висококваліфіковані стоматологи клініки Vista-Dental у Кременчуці будуть раді допомогти зберегти гарну усмішку та здоров’я вашим зубам!

Сподобалася стаття? Поділіться:

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на pinterest
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp